• Krzywomierz STEM LAB Model mechaniczny do składania Ugears

Symbol: 70138
Poziom trudności Łatwy
Czas montażu 1 - 2h
119.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 12.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty (przedpłata) 0
Paczkomaty InPost 24/7 12.9
Kurier 15
Dostępność Mało
Waga 0.45 kg
EAN 4820184121140

Zamówienie telefoniczne: 533 335 599

Zostaw telefon

Krzywomierz STEM LAB Model mechaniczny do składania UGEARS

image

 

Czym jest

Krzywomierz lub kartomierz jest przyrządem do mierzenia długości linii krzywych. Pomaga przeliczyć odległość pomiędzy punktami na mapie o wiele precyzyjniej niż linijką lub kompasem. Mechanizm posiada koło pomiarowe, tarczę zegarową i wskaźnik. Kiedy koło porusza się wzdłuż linii na mapie, którą trzeba zmierzyć, wskaźnik porusza się po tarczy zegarowej oznaczonej jednostkami miary – centymetrami, calami, itp. Na koniec wystarczy sprawdzić skalę mapy i pomnożyć dane przez mianownik w skali.

Możesz polegać na Krzywomierzu podczas planowania wycieczki z przyjaciółmi lub wycieczki z rodziną – pomoże ci on określić odległość, jaką chcesz pokonać, aby dotrzeć do celu. Urządzenie jest szczególnie przydatne, gdy nie masz dostępu do żadnych elektronicznych gadżetów ani do Internetu.

Krzywomierz służy do pomiaru długości zakrzywionych linii na mapach topograficznych, wykresach, schematach i planach. Jest to wspólne narzędzie dla twórców map, turystów i służb drogowych.

image


Na Krzywomierz składa się:

  • Koło pomiarowe z główną i dodatkową skalą oraz wskaźnikiem
  • Mechanizm planetarny
  • Napęd cykloidalny


Jak to działa

Modele Ugears STEM zostały zaprojektowane tak, aby pasowały do różnych grup wiekowych, ze szczególnym naciskiem na element edukacyjny. Montaż modelu będzie interesujący i nie zajmie dużo czasu. W opakowaniu zestawu konstrukcyjnego STEM-lab jest wszystko, czego potrzebujesz Drewniane elementy wstępnie wycięte precyzyjnym laserem w wysokiej jakości sklejce, jak również innych materiałach niezbędnych do montażu. Modele te nie wymagają użycia kleju ani dodatkowych narzędzi do budowy. Elementy wychodzą ze sklejki po lekkim wyciśnięciu. Kolorowa instrukcja krok po kroku Praktyczne zadania laboratoryjne z wykorzystaniem Twojego modelu. QR-kod do pobrania kieszonkowego poradnika na temat Twojego modelu, jego mechanizmu, zasady działania, głównych cech, wzorów fizycznych i mechanicznych oraz zabawnych zadań praktycznych.

 

Parametry techniczne:

  • Części 109
  • Poziom Łatwy
  • Czas montażu 1-2 godziny
  • Wymiary modelu 11,5 x 10,3 x 5,7 cm
  • Opakowanie 20,5 x 18,8 x 6,3 cm
  • Waga 0,448 kg
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie