• Odkrywaca Hexapod Spiderbot Model mechaniczny do składania UGEARS

Symbol: 70158
Poziom trudności Średni
Czas montażu 7 - 8h
229.00
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 48 godzin
Cena przesyłki 12.9
Odbiór osobisty 0
Odbiór osobisty (przedpłata) 0
Paczkomaty InPost 24/7 12.9
Kurier 15
Dostępność Mało
Waga 0.75 kg
EAN 4820184121294

Zamówienie telefoniczne: 533 335 599

Zostaw telefon

Odkrywaca Hexapod Spiderbot Model mechaniczny do składania UGEARS

image

Czym jest

Twój kot nas za to znienawidzi albo pokocha! Czy jesteś gotowy na najfajniejszego pełzacza dostępnego na rynku modeli? Przedstawiamy Hexapoda Odkrywca Ugears: po części owad, po części robot, po części pozaziemski łazik. Napędzany potężnym silnikiem sprężynowym, Hexapod Odkrywca może przemieszczać się na własnych nogach na odległość do 3 metrów, bez potrzeby stosowania pomocniczych lub wspierających kółek, jak ma to miejsce w innych modelach.

 

Odkrywca

Ten DIY Hexapod Odkrywca zajmuje swoje miejsce jako mistrz chodzenia wśród niesamowitej rodziny mechanoidów, automatów, puzzli 3D i drewnianych cudów mechanicznych UGEARS. Zdolność do utrzymania własnego ciężaru, na samych nogach, pozwala Hexapodowi Odkrywcy poruszać się po lekko nierównym terenie, niczym łazik planetarny wychodzący z kapsuły, aby odkrywać nowe światy. Kolejną niesamowitą cechą, która sprawia, że nasz chodzik jest wyjątkowy jest to, że Hexapod Odkrywca posiada pokrętło do regulacji prędkości.

Możesz sprawić, że Twój robo-robal będzie pełzał, czołgał się lub skakał z dowolną prędkością! Kiedy Hexapod przestanie chodzić, podnieś go i obserwuj, jak odnóża ożywają i miotają się, tak jak robi to prawdziwy owad, krab lub pająk. To coś z koszmarów lub marzeń mechanicznego modelarza, w zależności od punktu widzenia! Stworzyliśmy czysto mechanicznego, drewnianego robota kroczącego, bez elementów elektronicznych.

W Ugears wierzymy, że design powinien być elegancki, w każdym znaczeniu tego słowa – prosty, inteligentny i piękny dla oka. Jak powiedział Theo Jansen: „Ściany pomiędzy sztuką a inżynierią istnieją tylko w naszych umysłach”. Zależy nam na tym, aby zaskakiwać i zachwycać naszych klientów w 85 krajach na pięciu kontynentach projektami, które mają czynnik „Wow!”.

image

 

Trochę historii

Hexapod Odkrywca składa się z 388 części i zawiera mocną metalową sprężynę, która napędza robota do chodzenia, oraz gumowe nakładki na stopy dla lepszej przyczepności na gładkich powierzchniach. Ten model do majsterkowania jest na poziomie średnim, a czas montażu wynosi około 8 godzin. Wewnętrzna sprężyna jest nawijana za pomocą klucza zapadkowego znajdującego się na brzuchu robota. Dzięki mechanizmowi zapadkowemu nie musisz trzymać klucza podczas nawijania, aby zapobiec poślizgowi – energia potencjalna jest magazynowana z każdym obrotem, bez poślizgu, aż do pełnego obciążenia sprężyny.

Hexapod Odkrywca może przemieszczać się po nierównych powierzchniach, a nawet pokonywać przeszkody o wysokości 1-2 cm. Podnieś model, ustaw go, wybierz pożądaną prędkość za pomocą pokrętła na głowie Hexapoda, a następnie zwolnij przełącznik „go” z tyłu, aby wprawić model w ruch. Prędkość można zmienić w każdej chwili, w trakcie lub przy kolejnym uruchomieniu. Często znajdujemy naszą inspirację w naturze. Heksapody, podrząd obejmujący owady, są najbardziej zróżnicowaną i rozpowszechnioną formą życia na Ziemi, reprezentującą połowę wszystkich znanych gatunków. Trzy pary złączonych nóg to bardzo stabilna konstrukcja pozwalająca przemierzać każdy rodzaj terenu, co pomaga wyjaśnić, dlaczego owadom udało się skolonizować niemal każdy metr kwadratowy naszej planety.

Naszym zdaniem Heksapod najbardziej przypomina chrząszcza. Czy wiesz, że istnieje ponad 400 000 różnych gatunków chrząszczy, co czyni z Coleoptera najbardziej zróżnicowany rodzaj znany nauce, obejmujący 25% wszystkich znanych form życia zwierzęcego? Brytyjski biolog ewolucyjny J.B.S. Haldane podobno zażartował, że jeśli w rzeczywistości istnieje Bóg, to wydaje się, że Stwórca ma „nadmierne upodobanie do chrząszczy”. My również lubimy naszego Hexapoda! Spójrzmy prawdzie w oczy, sześcionożny chrząszcz o twardej skorupie to zwycięski projekt, tak samo jak Ugears Hexapod Odkrywca.

W rzeczywistości, ruchy Hexapoda są tak realistyczne, że możesz pokusić się o zrobienie żartu podejrzanemu przyjacielowi i poprosić go o podniesienie Twojego spoczywającego, ale częściowo zwiniętego Hexapoda (ustawionego na tryb szybkiego skrzeczenia dla maksymalnego efektu strachu). Nasza rada: Nie rób tego! Nie, chyba że chcesz pozbierać kawałki po tym, jak Twój Hexapod Odkrywca zostanie upuszczony na ziemię lub rzucony o najbliższą ścianę przez zaskoczonego przyjaciela. Nasza rada jest taka sama dla kotów – koty i Hexapody to niestabilna mieszanka, więc trzymaj je z dala od siebie! Chyba, że uważasz, że osiem godzin budowania jest warte tego, aby nakręcić viralowy filmik, na którym Twój kot atakuje i rozczłonkowuje Twojego Ugears Hexapod Odkrywcę – sam musisz zdecydować!

 

Do złożenia nie potrzebujemy kleju, ani specjalnych narzędzi. 

 

 

Ugears Hexapod Odkrywca to wyjątkowy pomysł na prezent dla przyjaciół lub członków rodziny, którzy kochają przyrodę, owady, roboty, budowanie modeli, projekty DIY, łamigłówki lub dla każdego, kto ceni sobie wybitne mechaniczne i estetyczne wzornictwo.

 

Parametry techniczne: 

  • Części 388
  • Poziom Średni
  • Czas montażu 8 godzin
  • Opakowanie 37,8 x 17 x 2,8 cm
  • Wymiary modelu 27 x 22 x 9,5 cm
  • Waga 0,75 kg
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie